T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

3 ŞEHİR, 3 NEHİR, 3 DENİZ TRAKYA

TURİZMİ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

ULU ÇINARIN KÖKLERİ (BURSA – BİLECİK)
Ulu Çınarın Kökleri Bursa Bilecik Turizmi Geliştirme Çalışmaları, Bilecik İli ve Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt, Yenipazar ilçeleri ile Bursa İli ve Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafa Kemal Paşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım ilçelerinin mülki amirleri, belediye başkanları, ilgili kamu kurum/kuruluşları, özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve Uludağ Üniversitesi temsilcilerinin katılımları ile İznik’te düzenlenmiştir.
ALAN İNCELEMESİ:
28 Kasım – 02 Aralık 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.
I. ÇALIŞTAY:
23 Aralık 2005 tarihinde, kamu ve sektör temsilcileri, STK temsilcileri, üniversite temsilcilerinden oluşan 104 kişilik bir grubun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
II. ÇALIŞTAY (EYLEM PLANI İZLEME TOPLANTISI):
22 Mayıs 2008 tarihinde Bursa’da, 23 Mayıs 2008 tarihinde ise Bilecik’te, kamu ve sektör temsilcileri, STK temsilcileri, üniversite temsilcilerinden oluşan 104 kişilik bir grubun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
AÇIKLAMALAR:
Bursa Turizmi Geliştirme Çalışmaları, Bakanlık Makamından alınan 29.04.2009 tarih ve 81910 sayılı olur ile Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü Marka Kent Projesi’ne devredilmiştir. Bilecik ilindeki çalışmalar 2008 yılında tamamlanmıştır.

İçeriği Hazırlayan: Bülent AYDEMİR(Kültür ve Turizm Uzmanı)