T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel El Sanatları ( Taş ve Toprak İşçiliği) Değerlendirme Kurulu Listesi

13-14 Kasım 2013 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Somut olmayan Kültürel Miras Taşıyıcıları Geleneksel El Sanatları (Taş ve Toprak İşçiliği) Değerlendirme Kurulunun kararları sonucunda (29) Geleneksel El Sanatları Sanatkârların Genel Müdürlüğümüz Halk Kültürü Bilgi ve Belge Merkezine kayıtlarının yapılmasına ve kendilerine Sanatçı Tanıtım Kartı verilmesine karar verilmiştir.
 

13-14 Kasım 2013 TARİHLİ SOKÜM TAŞIYICILARI GELENEKSEL EL SANATLARI (TAŞ ve TOPRAK İŞÇİLİĞİ) DEĞERLENDİRME KURULUNCA KABUL EDİLEN SANATKÂRLAR

SIRA NO

ADI SOYADI

 İLİ

DEĞERLENDİRME ALANI

İCRA DALI

1

Naciye Nur AVLUPINAR

KÜTAHYA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ

2

Hale ÖZAY

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ-SERAMİK

3

Kadir ÇİMEN

ELAZIĞ

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇÖMLEKÇİLİK

4

Emin ÇUKURCALIOĞLU

KÜTAHYA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ

5

Ali KAYA

KÜTAHYA

GELENEKSEL EL SANATLARI

SERAMİK

6

Mehmet KOÇER

KÜTAHYA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ

7

Ali Tamer ÇANDAR

BURSA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ

8

İsmail BÜTÜN

ÇANAKKALE

GELENEKSEL EL SANATLARI

SERAMİK

9

Arap METİN

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

AHŞAP İŞÇİLİĞİ

10

Meryem BUHARİ

YALOVA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ DEKOR

11

Emine Altınöz BAŞIBÜYÜK

BURSA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ DEKOR

12

Ali BUZKAN

KÜTAHYA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ ÇARK TORNA

13

Kifayet ÖZKUL

İSTANBUL

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ DEKOR

14

Şafak Gül ÇETİNKAYA

BURSA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ

15

Nurcan ORMAN

KÜTAHYA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ DEKOR

16

Ali YILGIN

KÜTAHYA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ ÇARK TORNA

17

Halime ÇELİK

ESKİŞEHİR

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ

18

Muzaffer ÇELİK

KÜTAHYA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ DEKOR

19

Fatma BAYAR

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ DEKOR

20

Yeşim ÖZDEMİR

İSTANBUL

GELENEKSEL EL SANATLARI

SERAMİK

21

Rahime ARAS

BURSA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇİNİ DEKOR

22

Bora SENCER

MUĞLA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇÖMLEKÇİLİK

23

Mustafa YAVUZ

ESKİŞEHİR

GELENEKSEL EL SANATLARI

LÜLE TAŞI

24

Gürkan YAVUZ

ESKİŞEHİR

GELENEKSEL EL SANATLARI

LÜLE TAŞI

25

Süleyman COŞKUN

ESKİŞEHİR

GELENEKSEL EL SANATLARI

LÜLE TAŞI

26

Erol GÜLER

ESKİŞEHİR

GELENEKSEL EL SANATLARI

LÜLE TAŞI

27

Yusuf YUNAR

ESKİŞEHİR

GELENEKSEL EL SANATLARI

LÜLE TAŞI

28

Murat AKSAÇ

İSTANBUL

GELENEKSEL EL SANATLARI

DEĞERLİ TAŞ İŞÇİLİĞİ

29

Halis Gökhan KİPER

AFYON

GELENEKSEL EL SANATLARI

TAŞ İŞLEME