T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel El Sanatçıları( Dokumacılık ) Değerlendirme Kurulu Listesi

6-7 Kasım 2013 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen Somut olmayan Kültürel Miras Taşıyıcıları Geleneksel El Sanatları Değerlendirme Kurulunun (Dokumacılık) kararları sonucu birinci gün 15; ikinci gün 7 Geleneksel El Sanatları Sanatkârların Genel Müdürlüğümüz Halk Kültürü Bilgi ve Belge Merkezine kayıtlarının yapılmasına ve kendilerine Sanatçı Tanıtım Kartı verilmesine karar verilmiştir.
 

6 – 7 KASIM .2013 TARİHLİ SOKÜM TAŞIYICILARI GELENEKSEL EL SANATLARI (DOKUMACILIK) KURULUNCA KABUL EDİLEN SANATKÂRLAR

SIRA NO

ADI SOYADI

 İLİ

DEĞERLENDİRME ALANI

İCRA DALI

1

KAZIM KAYĞIN

GAZİANTEP

GELENEKSEL EL SANATLARI

KUTNU İMALATÇISI

2

MEHMET ERKUŞ

AFYONKARAHİSAR

GELENEKSEL EL SANATLARI

KEÇECİLİK

3

R.GÜLENAY YALÇINKAYA

AFYONKARAHİSAR

GELENEKSEL EL SANATLARI

KEÇECİLİK

4

İSMAİL ERKUŞ

AFYONKARAHİSAR

GELENEKSEL EL SANATLARI

KEÇECİLİK

5

MUSTAFA ERKUŞ

AFYONKARAHİSAR

GELENEKSEL EL SANATLARI

KEÇECİLİK

6

NİMET KARAKUŞ

MERSİN

GELENEKSEL EL SANATLARI

İĞNE OYASI

7

CELALETTİN BERBEROĞLU

KONYA

GELENEKSEL EL SANATLARI

KEÇECİLİK

8

YAŞAR ELBİR

GAZİANTEP

GELENEKSEL EL SANATLARI

KİLİM DOKUMA

9

YASEMİN ERTAŞTAN

TOKAT

GELENEKSEL EL SANATLARI

TAHTA BASKI KALIP OYMA

10

AHMET PEKTAŞ

GAZİANTEP

GELENEKSEL EL SANATLARI

YEMENİCİLİK

11

AYSEL ŞİRAZ

GAZİANTEP

GELENEKSEL EL SANATLARI

ANTEP NAKIŞI

12

SEVİL ALPAYDIN

İSTANBUL

GELENEKSEL EL SANATLARI

KALEM İŞİ YAZMACILIK

13

EMİNE KAMBEROĞLU

RİZE

GELENEKSEL EL SANATLARI

RİZE BEZİ DOKUMA

14

NUTFİYE İŞKEN ALTUĞ

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

FOLKLORİK BEBEK YAPIMI

15

NURSİYE KORKMAZ

KAHRAMANMARAŞ

GELENEKSEL EL SANATLARI

SİM SIRMA

16

SEVİM MURATLI

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

SİM SIRMA TEL KIRMA

17

KEVSER GÖLEŞ

İZMİR

GELENEKSEL EL SANATLARI

İKAT

18

YILDIZ YILDIZ

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

MARAŞ İŞİ

19

ZÜLEYHA KÜÇÜKMERAL

İSTANBUL

GELENEKSEL EL SANATLARI

SUZENİ

20

MEHMET YILMAZ

İZMİR

GELENEKSEL EL SANATLARI

KEÇECİLİK

21

ÇİĞDEM TATAR

TEKİRDAĞ

GELENEKSEL EL SANATLARI

NAKIŞLI ŞAYAK DOKUMA

22

MUSTAFA SAYGIN

FOLKLORİK BEBEK YAPIMI

GELENEKSEL EL SANATLARI

İSTANBUL