T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Sanatçıları Değerlendirme Kurulu Kabul Listesi

7-8 Ekim 2013 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen Somut olmayan Kültürel Miras Taşıyıcıları Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Değerlendirme Kurulunun kararları sonucu birinci gün 12; ikinci gün 16 Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Sanatkârların Genel Müdürlüğümüz Halk Kültürü Bilgi ve Belge Merkezine kayıtlarının yapılmasına ve kendilerine Sanatçı Tanıtım Kartı verilmesine karar verilmiştir.  
 

07 EKİM 2013 TARİHLİ SOKÜM TAŞIYICILARI GELENEKSEL TÜRK SÜSLEME SANATLARI KURULUNCA KABUL EDİLEN SANATKÂRLAR

SIRA NO

ADI SOYADI

 İLİ

DEĞERLENDİRME ALANI

İCRA DALI

1.       

EMİNE YILMAZ

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

2.       

ÂMİNE KUTLUAY

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

3.       

MERYEM BEĞEN

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

4.       

SELMA ERUÇAR

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

5.       

SELMA ELHAN

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

6.       

ALİ SITKI ÖZALP

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

HAT

7.       

NURULLAH ÖZDEM

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

HAT

8.       

EROL BALCI

KOCAELİ

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

HAT

9.       

SAMİYE AKSAN

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

HAT

10.    

AYŞEGÜL TUNALI

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

11.    

ŞULE YÜKSEL AKMAN

ANKARA

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

12.    

TUBA KARAKAŞ

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

08 EKİM 2013 TARİHLİ SOKÜM TAŞIYICILARI GELENEKSEL TÜRK SÜSLEME SANATLARI KURULUNCA KABUL EDİLEN SANATKÂRLAR

SIRA NO

ADI SOYADI

İLİ

DEĞERLENDİRME ALANI

İCRA DALI

1.       

İBRAHİM MAZHAR TURŞUCU

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

2.       

SEMRA İSMAİLOĞLU

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

3.       

NİHAL TÜRE

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

4.       

AYŞEGÜL KAKİ

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

5.       

EBRU YALKIN

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

MİNYATÜR-TEZHİP

6.       

NİMET KALKANLI

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

KAT’I

7.       

ELİF ÖZTÜRK

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

TEZHİP

8.       

ABDÜLHAMİT YILMAZ

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

TEZHİP

9.       

AYŞE KİRAZ

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

KAT’I

10.    

BURCU ERYILMAZ

ANKARA

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

KAT’I

11.    

GÜLNUR SELÇUK TEMEL

YALOVA

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

TEZHİP

12.    

ÜMMİHAN KART

YALOVA

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

TEZHİP

13.    

MÜZEHHER ÖZDALLI BİCE

ANKARA

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

TEZHİP

14.    

NEBAHAT PEKTAŞ

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

TEZHİP

15.    

NESRİN MUTLU

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

EBRU

16.    

AYTÜL GENÇAY

İSTANBUL

TÜRK SÜSLEME SANATLARI

TEZHİP