T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

09-10 Mayıs 2013 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen SOKÜM Taşıyıcıları Geleneksel Türk El Sanatları Sanatçıları Değerlendirme Kurulu Sonuçları

09-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen Somut olmayan Kültürel Miras Taşıyıcıları Geleneksel El Sanatları Değerlendirme Kurulunun kararları sonucu birinci gün 17; ikinci gün 15 Geleneksel El Sanatları Sanatkârların Genel Müdürlüğümüz Halk Kültürü Bilgi ve Belge Merkezine kayıtlarının yapılmasına ve kendilerine Sanatçı Tanıtım Kartı verilmesine karar verilmiştir.
 

09.05.2013 TARİHLİ SOKÜM TAŞIYICILARI GELENEKSEL EL SANATLARI KURULUNCA KABUL EDİLEN SANATKÂRLAR

SIRA NO

ADI SOYADI

 İLİ

DEĞERLENDİRME ALANI

İCRA DALI

1

MERYEM ÖZKOÇ

DİYARBAKIR

GELENEKSEL EL SANATLARI

DERİ İŞLEME

2

KAZIM YARAR

A.KARAHİSAR

GELENEKSEL EL SANATLARI

SARAÇ

3

TUNAHAN UYSAL

MUĞLA

GELENEKSEL EL SANATLARI

ÇARIK

4

SEMA KANSU

İZMİR

GELENEKSEL EL SANATLARI

BAKRI TEL İŞLEME

5

NEVİN IŞIK

KÜTAHYA

GELENEKSEL EL SANATLARI

SADEKARLIK

6

BEKİR LEKESİZ

KÜTAHYA

GELENEKSEL EL SANATLARI

SADEKARLIK

7

YUSUF ÖZCAN

MARDİN

GELENEKSEL EL SANATLARI

BAKRI OYAMACILIĞI

8

ERDAL ATASOY

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

BIÇAKÇILIK

9

SEVİNÇ NALDÖKEN KÖK

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

KAZAZİYE

10

METİN EZİLMEZ

MARDİN

GELENEKSEL EL SANATLARI

GÜMÜŞ İŞLEME

11

NAYİM KORKMAZ

ERZİNCAN

GELENEKSEL EL SANATLARI

BAKIR İŞLEME

12

NEZİR YALÇIN

DİYARBAKIR

GELENEKSEL EL SANATLARI

BAKIR İŞLEME

13

RUKİYE ÖZTOPRAK

İSTANBUL

GELENEKSEL EL SANATLARI

TELKARİ, KAZAZİYE

14

AYHAN TORÖZ

İSTANBUL

GELENEKSEL EL SANATLARI

TELKARİ KAZAZİYE

15

EMİNE ÖZTORUN

İSTANBUL

GELENEKSEL EL SANATLARI

GÜMÜŞ İŞLEME

16

ÖZBİLİR SONYÜREK

ESKİŞEHİR

GELENEKSEL EL SANATLARI

SAVAT

17

FERHAT ŞİMŞEK

VAN

GELENEKSEL EL SANATLARI

TAŞ İŞLEMECİLİĞİ

10.05.2013 TARİHLİ SOKÜM TAŞIYICILARI GELENEKSEL EL SANATLARI KURULUNCA KABUL EDİLEN SANATKÂRLAR

SIRA NO

ADI SOYADI

İLİ

DEĞERLENDİRME ALANI

İCRA DALI

1

HALİ ZİYA YÜCESAN

SAMSUN

GELENEKSEL EL SANATLARI

BIÇAKÇILIK

2

RAMAZAN KALAY

ESKİŞEHİR

GELENEKSEL EL SANATLARI

BAKIRCILIK

3

AHMET TÜRKMEN

ORDU

GELENEKSEL EL SANATLARI

BAKIRCILIK

4

HAKAN BOLAT

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

BAKRICILIK

5

İSMAİL BÜLBÜL

İSTANBUL

GELENEKSEL EL SANATLARI

BAKRI OYMA

6

SÜHEYLA KORKUSUZ

İSTANBUL

GELENEKSEL EL SANATLARI

GÜMÜŞ İŞLEME

7

MUSA KESER

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

KALEMKARLIK SAVAT

8

AHMET TEKİN

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

TELKARİ

9

SEMRA NERGİZ DÖNMEZ

İSTANBUL

GELENEKSEL EL SANATLARI

GÜMÜŞ İŞLEME

10

MUSTAFA KOÇAK

ANKARA

GELENEKSEL EL SANATLARI

SEDEFKAR

11

ADEM KAYIN

EDİRNE

GELENEKSEL EL SANATLARI

KISPET DİKİMİ

12

İHSAN TAŞ

AYDIN

GELENEKSEL EL SANATLARI

KÖRÜKLÜ ÇİZME

13

HÜSEYİN MERTTÜRK

DENİZLİ

GELENEKSEL EL SANATLARI

TIRNAK BIÇAK

14

AKİF KANCA

TRABZON

GELENEKSEL EL SANATLARI

BIÇAKÇILIK

15

İBRAHİM CİHAN

MARDİN

GELENEKSEL EL SANATLARI

TELKARİ